2005-2006 Dönemi

2005-2006 Dönemi

Merhaba

2005 – 2006 döneminin de sonuna geldik. Çocuklarımızla hayatı öğrenmeye ve anlamaya çalıştık, hayatın provası’nı yaptık.

Biz çocukları çok sevdik. Onları sevince ve onlara sevgiyle yaklaşınca değiştiklerini, geliştiklerini, daha kolay öğrendiklerini gördük. Bilgi neredeyse ona ulaşmaya, kavramaya ve alanımızda uygulamaya çalıştık. Gelecek döneme daha umutla bakıyoruz şimdi; yeni deneyimlerle, yeni açılımlarla ve yeni çocuk yüreklerle.

Birazdan izleyeceğiniz gösteriler çalışmalarımızın bir ürünü ya da varmak istediğimiz sonuç değildir. Bizim için asıl olan drama sürecinin kendisidir. Çünkü öngörülen hedeflerin çoğuna bu süreçte varılabilmektedir. Kuşkusuz gösteri sürecinin de çocuklarımızın üzerinde olumlu etkileri vardır. Şimdi bu sürecin sonundayız. Onlar bir kaç haftada hazırladıkları bu küçük gösterilerini sizlere sunacaklar ve sonuçlarını görerek yeni deneyimler kazanacaklar.Çocuklarımızın hazırladığı bu gösteriler üzerinde yapılacak uzun soluklu teatral çalışmalar, gösterileri tiyatro formuna dönüştürebilir.

Drama çalışmalarındaki temel amacımız, çocuklarımızın;  yaratıcı, kendine güvenen, kendinin farkında olan, iletişim becerileri gelişmiş, hoşgörülü, çağdaş ve demokrat birer birey olabilmelerini desteklemeye çalışmaktır. Demokrasi Kültürü’nün ancak böyle oluşabileceğine inanıyoruz. .

Şimdi sahnede onlar var; belki de yaşamlarında ilk kez… Haydi alkışlarınızla cesaretlendirin onları.

Naci ASLAN

 İnsanların ve meleklerin dilleriyle konuşabilsem, bütün sırları, bütün bilgileri bilsem, dağları yerinden oynatacak gücüm olsa ama sevgim olmasa, bir hiçim. Sevgi sabırlıdır, lütufkardır, haset bilmez, sevgi övünmez, kibirlenmez, kötü düşünmez, kötü söz söylemez. Sevgi haksızlığa değil, gerçeğe sevinir. Sevgi her şeye katlanır, her şeye inanır, sevgi sabırlıdır…  

GÖSTERİ PROGRAMI

 Açılış

 04 – 06 a Yaş Grubu
Lider: Mine ERDEM
SEVİMLİLER ORMANI

 07 – 09 a Yaş Grubu
Lider: Serap SAĞLAM
DENİZİN SESİ

07 – 11 b Yaş Grubu
Lider: Deniz Kıratlı KIZILIRMAK
MUTLULUK İÇİMİZDEDİR

  10 – 14 a Yaş Grubu
Lider: Gökçen ÖZBEK
ORTASI YOK MU?

15 – 17 a Yaş Grubu
Lider: Gökçen ÖZBEK
DENGE

 15 – 17 b Yaş Grubu
Lider: Gonca DAĞISTANLIOĞLU
ŞU GENÇLER!

  Genel Seremoni
Katılım Belgeleri Dağıtım Töreni
Kapanış

18 Haziran 2006, Pazar 13.00  Ekin Sanat Merkezi
 EKİN SANAT MERKEZİ’nin KATKILARIYLA

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14